שאלות בנוגע לניסור בטון לצורך התקנת פרגולה

שאלות בנוגע לניסור בטון לצורך התקנת פרגולה

פרגולות הן דרך מצוינת להוסיף פרטיות לבית , בנוסף זו גם דרך טובה לשמור על תחושת חוץ פתוחה. פרגולות מספקות צל, מחסה וניתנות להתאמה אישית עם חומרים רבים ושונים.

פרגולות בנויות להחזיק מעמד ולרוב עשויות מחומרים עמידים כמו עץ.

המאמר נכתב על ידי  https://alum-pergola.co.il 

האם אפשר לבצע ניסור בטון ללא בעל מקצוע ?

התשובה הקצרה היא כן. אפשר לנסר בטון ללא עזרה של איש מקצוע. אך אנו, לא ממליצים לעשות זאת, כי אתם עלולים בסופו של דבר לפגוע בציוד שלכם או לפגוע בעצמכם בתהליך.

ניסור פרגולת בטון הוא תהליך מסובך וחשוב לדעת מה אתם עושים – חשוב לציין כי זה בכלל לא כמו לחתוך עץ.

 בטון הוא חומר קשיח וצפוף ואם אתם לא עם המסור המתאים, משתמשים במסור בדרך לא נכונה, או אפילו נותנים ללהב שלכם להתעמעם יש סיכוי טוב שהלהב יתנפץ כאשר הוא נוגע במשטח הבטון. אם זה קורה , הלהב יישבר עד הסוף ויהפוך חצי חד.

במקרה שאתם צריכים לנסר בטון, יש כמה דברים שכדאי לדעת על התהליך:

קודם כל, בקשו מאיש מקצוע לטפל במשימה עבורכם. אם זה לא אופציה, הקפידו ללבוש ציוד מגן ובצעו את השלבים הבאים:

חומרים:

מסור חוזר, משקפי בטיחות, מסכת אבק, הגנת שמיעה, כפפות הגנה.

שלבים:

1) סמנו את צורת הפרגולה שלכם בעזרת חוט ועיפרון.

2) קבעו את סוג להב המסור הנדרש בהתאם לסוג ועובי החומר לחיתוך. להב עגול הוא בדרך כלל הבחירה הטובה ביותר לחיתוך חומרים מוצקים או מוצקים למחצה כגון עץ, פלסטיק או מתכת.

3) לבשו את כל ציוד המגן וחתכו את האזור המסומן.

4) החזיקו את המסור בזווית של 30 מעלות אל הקרקע ודחפו אותו לתוך הבטון בתנועת נוזלים אחת על מנת להבקיע בו קו שיוביל אותו למקומו בזמן החיתוך. התאימו את האחיזה שלכם בידית בהתאם לעומק הבטון שאתם מתכוונים ללכת עם החיתוך.

הצורך במסור הוא חובה. ישנם סוגים שונים של מסורים הקיימים בשוק כיום. סוג המסור שאתם צריכים תלוי בסוג החומר שאתם הולכים לחתוך ובסוג המשטח שהוא יותקן עליו.

מסור יד הוא אופציה מצוינת לשימוש בעת חיתוך בטון, אך ישנן גם אפשרויות אחרות לחיתוך בטון כמו מסורי חיתוך או מסורי להב יהלום חשמליים.

איך לדעת איפה לנסר את הבטון ?

 עליכם להחליט האם אתם רוצים את הפרגולה צמודה לבית או שצריך להציב אותה באזור אחר בחצר, לסמן היכן העמודים ימוקמו ובנוסף, לבדוק שהם ממוקמים נכון כי זה יקל על חיבור הקורות בהמשך.

 ודאו שיש מספיק מקום מסביב לכל עמוד כדי שתוכל לצרף אותם בקלות.

מאמרים נוספים בנושא
מה גורם לרטיבות בקיר?
מה גורם לרטיבות בקיר?

מה גורם לרטיבות בקיר? רטיבות בקיר היא בעיה לא נעימה שכנראה לרבים מאיתנו יצא להכיר מקרוב. מדובר בבעיה לא אסתטית ולא נעימה וכיוצא בזאת –

קרא עוד »
נזילה בקיר בטון
איך לזהות נזילה בקיר בטון

ברוב המקרים, הצנרת של הבית עוברת בתוך קיר הבטון. (במקרים מסויימים תצטרכו פה שירות של חיתוך קיר בטון) הבעיה היא שכאשר ישנה נזילה ממקור כלשהו

קרא עוד »
הצעת מחיר
להצעת מחיר מנצחת
השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם