שבירת קיר בטון: מדריך מפורט מא' ועד ת'

אפיק ניסור וקידוח בטון מבטיחה לכל לקוח, עבודה הכי מקצועית של צוות הכי מנוסה שכבר עוסק בתחום שנים ארוכות. הצוות כולו הוא צוות מוסמך שלמד ועבר את כל המבחנים הנדרשים ויש להם את הרישיונות לעסוק בתחום. ניסור קירות מכל סוג, לכל צורך ולכל מטרה זה אפיק ניסור בטון.
שבירת קיר בבית

תוכן עניינים

שבירת קיר בבית היא פעולה שנעשית לעיתים מתוך מטרה להגדיל חללים קיימים או כדי ליצור חללים חדשים במיוחד לאחר שיש שינויים בהרכב המשפחה. אם זה כשהמשפחה גדלה ויש צורך בעוד חדרים ואם זה כאשר הקן מתרוקן והילדים הבוגרים עוזבים את הבית, או אז אנחנו רוצים לארגן חלל מרכזי גדול יותר למטרות אירוח כאשר זה יכול לבוא על חשבון חדרי השינה המיותרים. כך או כך, את שבירת הקיר חובה לתכנן מול איש מקצוע, מהנדס או קונסטרוקטור וזאת על מנת שהשבירה של הקיר תיעשה בצורה הכי בטוחה וגם הכי מקצועית בלי שייגרם חלילה כל נזק סביבתי.

מחירון שבירת קיר בטון

מחיר שבירת קיר בטון נקבע בהתחשב בכמה וכמה פרמטרים. ראשית יש להתייחס לאורך הקיר ורוחבו, כלומר גודל השטח אותו יש לנסר. חוץ מזה העובי של הקיר מהווה גם כן אחד הגורמים המשמעותיים להרכב העבודה וכך גם למחיר הסופי. מלבד המידות של הקיר, יש גם את הגישה למקום שם יש צורך לבצע את ניסור הבטון שזה מהווה גם כן אחד הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על המחיר של העבודה. ככל שהגישה תהיה מורכבת יותר וככל  שהעבודה תדרוש אמצעי בטיחות מתקדמים, הדבר ישפיע על המחיר של העבודה כולה.

להלן טבלת מחירים לניסור קירות כאשר המחיר מתייחס הן לאורך הניסור והן לעובי הבטון של הקיר אותו מבקשים לנסר.

עובי קיר הבטון 1 – 5 מ'6 – 10 מ'11 – 15 מ'16 – 20 מ'21 – 25 מ'26 – 30 מ'31 – 35 מ'
10 – 20  ס"מ400 ₪370₪260₪230₪220₪180₪170₪
21 – 25 ס"מ410₪370₪260₪240₪220₪180₪175₪
26 – 30  ס"מ450₪370₪300₪260₪240₪210₪180₪
31 -35 ס"מ470₪440₪340₪290₪260₪240₪215₪
36 -40  ס"מ555₪500₪400₪340₪325₪320₪280₪
41 – 45  ס"מ570₪540₪440₪400₪330₪325₪320₪
46 – 50  ס"מ760₪645₪550₪500₪480₪450₪400₪

למחירון ניסור בטון המלא והמעודכן שלנו לחצו כאן

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית ולייעוץ מהיר צרו איתנו קשר באחת מן הדרכים המופיעות באתר!

איך יודעים איזה קיר אפשר לשבור

גם אם החלטתם לשפץ את הבית ותכננתם לכם את הבית החדש תוך החלטה ברורה להסיר קירות בבית כדי ליצור חללים חדשים, עליכם להבין שהחלטות מהסוג הזה לא יכולים להתקבל לבד. כי בנייה זה תחום מקצועי לכל דבר ועניין וכל קיר בבית יש לו את המטרות שלו לצד התכנון המקצועי שנעשה טרם הבנייה. אנחנו לא יכולים לבוא ולהוריד קירות בלי לבדוק קודם לכן שאכן ישנה האפשרות לעשות את הדבר בלי לפגוע חלילה במבנה כולו. יש קירות בבית שהם קירות תומכים של הבית ושל הבניין כולו. יש עמודים שעוברים בתוך קירות ויש חגורות בטון שמחזיקים את הבניין. פגיעה באחד מכל אלו עלול להוביל לאסון של ממש כאשר זה ידרוש אחר כך שיפוצים יסודיים של כל המבנה שיהפוך להיות מסוכן ורעוע.

אז איך יודעים איזה קיר אפשר לשבור?! כדי לבדוק האם ישנה אפשרות להסיר את הקיר הרצוי, חובה לפנות ולהיעזר באנשי מקצוע מומחים מתחום ההנדסה על מנת לוודא כי אכן התוכניות שמבקשים לעשות הן תוכניות הגיוניות ואפשרויות גם מבחינה חוקית ומבחינה בטיחותית. רק לאחר שמתקבל אישור שבירת קיר בטון מצד איש מקצוע אפשר להתקדם הלאה ולבצע את העבודה.

ניסור קורת בטון בלוד
שבירת קיר בבית בעזרת מסור יהלום

דוגמאות נפוצות שמצריכות שבירת קיר בטון

שבירת קיר בבית היא פעולה שלרוב נעשית במהלך ביצוע שיפוצים ושינויים במבנה קיים. שבירת הקיר נדרשת כאשר מבקשים להגדיל את החלל הקיים או כאשר רוצים לשנות את החלוקה הפנימית של המבנה.

לעיתים הצורך בשבירת הקיר הוא לצורך יצירת תשתיות חדשות במבנה המגורים או בכל מבנה אחר המשמש לבתי עסק או משרדים. כך גם במבנים של בתי חולים או בתי מלון וכן הלאה. ישנם מקרים אשר בהם מדובר בתשתיות בסדר גודל משמעותי שאי אפשר לעשות אותם רק על ידי קידוח בטון מינימלי. במקרים מעין אלו יהיה צורך לשבור את הקיר בצורה מבוקרת על מנת שאפשר יהיה להעביר את התשתיות הרצויות. אלה יכולות להיות תשתיות של מזגנים או תשתיות של ביוב, של חשמל או של תקשורת. בכל מקרה לגופו חשוב לבדוק מול אנשי מקצוע כדי לקבל את ההיתר לבצע את הניסור הנדרש.

אנו מזמינים אתכם לתת מבט בפרוקטים האחרונים שלנו כדי לראות דוגמאות של שבירת קירות

מה חשוב לדעת לפני שבירת קיר בבית

לפני שבאים לשבור קיר בבית, חובה לבדוק היטב מה טמון בקיר. כלומר האם הוא מורכב מחומרי יסוד חזקים בגלל שהקיר למעשה מהווה קיר תומך של הבניין או שמא זהו סתם קיר בלוקים שאין כל משמעות מבחינת החוזק של המבנה והשבירה שלו לא תעלה ולא תוריד מאיכותו של המבנה כולו.

חשוב לוודא אם אין תשתיות קיימות העוברות בתוך הקיר היות ואם יש כאלה, הרי שהם עשויים להיפגע בעקבות ביצוע השבירה של הקיר. 

מלבד כל זה יש לבדוק האם השבירה של הקיר לא תשפיע על חלקים אחרים במבנה או אפילו על הקיר עצמו אותו מבקשים לנסר או לשבור בחלקו. הבדיקה הראשונית היא זו שתקבע את התוצאה וכמובן את רמת הבטיחות של העבודה כולה.

אישור שבירת קיר: למי לפנות?

לפני שבכלל מתחילים לבצע את העבודה, חשוב לפנות אל מהנדס או אל קונסטרוקטור על מנת שהוא יבטיח כי אכן אין כל מניעה בשבירה של הקיר. זה אומר שהמהנדס יבדוק מה מהות הקיר, מה תפקידו ביציבות של המבנה כולו והאם הוא לא מהווה קיר תומך או קיר שיש בו יסודות המחזיקים את כל המבנה כולו.

רק לאחר שמוודאים את כל הדברים הללו, אפשר יהיה להמשיך ולהתקדם גם הלאה ולבצע את העבודה בפועל.

אף פעם אין להמר ולשבור קיר בבית בלי לוודא כי אכן מדובר בפעולה אפשרית שלא תגרום חלילה לנזקים ולסיכונים מיותרים של המבנה כולו.

חיתוך קירות בטון
פתיחת פתח חדש על ידי ניסור בטון

שבירת קיר תומך

יש מקרים אשר בהם השיפוץ הרצוי מחייב שבירה של קיר תומך. חייבים להבין ששבירה של קיר תומך זה סיפור מאוד מורכב שעשוי להיות מאוד מסוכן במקרה והפעולה לא נעשית בצורה הראויה והזהירה ביותר הרי הנזק עלול להיות חמור מאוד הן מבחינה כספית כאשר מחולל הנזק יהיה חייב לפצות את כל הנפגעים, כאשר הפגיעות עלולות להיות מהותיות הן מבחינת חוזק המבנה והן חלילה מבחינת נפגעים בגוף, היות והמבנה עלול לקרוס ולהפוך לזירת אסון קשה.

על כן לפני שניגשים לבצע שבירה של קיר כזה, יש לדאוג שיהיו הכלים המתאימים לצורך ביצוע העבודה תוך החלפת התמיכה בתומך אחר לפני שמסירים את הקיר התומך המקורי. לצורך כך יש להשתמש בכלים מתקדמים יחד עם כוח אדם מיומן שיש לו את הניסיון בביצוע עבודות הריסה כמו שבירת קירות.

הצוות שלנו ביצע פרויקטים רבים בכל רחבי הארץ בתחום הזה של שבירת קירות לרבות שבירה של קירות תומכים כאשר עם הזמן רכשנו מיומנות גבוהה במיוחד לביצוע מקצועי של העבודה. הצוות שלנו עבר את ההכשרה המתאימה ויש לו את הרישיונות הדרושים כדי לבצע את המלאכה בצורה הכי מקצועית והכי נכונה.

שבירה של קיר תומך נעשית בעזרת ציוד מיוחד שמבטיח את התמיכה של האלמנטים הנתמכים על ידי אותו קיר שאנחנו מבקשים להסיר. רק לאחר שאנחנו מבטיחים את התמיכה הבטוחה והמושלמת, אנחנו יכולים להתקדם גם הלאה ולבצע את ההריסה של הקיר. לאחר ביצוע ההריסה אנחנו דואגים לייסד פתרון קבוע וחזק שיהווה תחליף לקיר התומך שהוסר.

כיצד מתבצעת העבודה?

ההריסה של הקיר נעשה באמצעות ציוד מתקדם המבטיח ניסור מאוד ממוקד של הקיר הרצוי בלי שייגרם כל נזק לכל הרדיוס סביב. מה שלמעשה מאפשר להתקדם הלאה עם העבודה מיד לאחר הניסור ופינוי חלקי הבטון שנוסרו. חובה לזכור כי בעבודה מהסוג הזה כשהיא נעשית שלא על ידי אנשי מקצוע שיש להם ניסיון בתחום, היא עבודה שעלולה לסכן את כל המבנה כולו וגם את האנשים הנמצאים במקום. מה שיוביל כאמור לנזקים חמורים במיוחד.

שבירת קיר מסתור כביסה

בהרבה מאוד פרויקטים למגורים בונים לכל דירה מסתור כביסה כחלק ממרפסת השירות. אך כיום כאשר כמעט ואין אנשים התולים כביסה על חבלי הכביסה כאשר מייבש הכביסה עובד שעות נוספות, בהחלט חבל על השטח היקר של הבית הנועד לצורך מסתור הכביסה. אז לרוב יש צורך לבצע שבירת קיר מסתור כביסה ולספח את החלק היקר הזה, לשטח של הבית.

אז זה אולי נשמע פשוט אך חשוב לדעת כי על מנת שאכן אפשר יהיה ליהנות מהתוצאות, חובה לפנות אל אנשי מקצוע שיש להם את הכלים הנכונים והמקצועיים לצורך ביצוע שבירת קיר מסתור כביסה. רק כך אפשר יהיה להבטיח כי אכן התוצאה תהיה מדויקת, טובה ויפה בלי לגרום לנזקים לחלקים אחרים במבנה.

קראו עוד על ניסור מסתור כביסה

שבירת קיר מרפסת שירות

מרפסת השירות היא לא תמיד שימושית כל כך ועבור רבים מדובר בבזבוז משווע של שטח שיכול לשמש אותם למטרות שונות בבית. אז כמו בניסור של מסתור הכביסה, הם גם כן צריכים לבצע את הניסור של קיר מרפסת השירות בעזרת אנשי מקצוע מומחים וזאת על מנת להבטיח כי אכן התוצאה תהיה הכי מדויקת וגם הכי בטוחה לשימוש.

ברור אם כן כי לצורך שבירת קיר מרפסת שירות חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מומחים לתחום שיבטיחו כי התוצאה תהיה הכי מדויקת והכי יפה בלי כל נזקים סביבתיים.

קראו עוד על שבירת קיר מרפסת שירות

שבירת קיר חלון

יש מקרים רבים אשר בהם מבקשים לשבור קיר שיש בו חלון וליצור ממנו דלת. השבירה של הקיר במיוחד אם זהו קיר חיצוני עשוי להיות סיפור מורכב מאוד. היות וגם מבחינה חוקית וגם מבחינה מעשית מדובר בפרויקט גדול שעשוי להיות גם מסוכן. על כן, תמיד עדיף לפנות אל אנשי מקצוע מומחים לתחום כדי לוודא כי ישנה אפשרות לבצע את התוכנית בלי לסכן חלילה את כל המבנה כולו.

יש מקרים אשר בהם יהיה צורך לקבל אישור מטעם הרשות העירונית על מנת לבצע את השינוי הזה שהוא חיצוני למבנה. היות ושינויים שנעשים בחלק חיצוני של המבנה משפיעים על ערך המבנה ומורידים את ערכו מה שמחייב הסכמה של כל הדיירים ואישור מטעם הרשות העירונית.

רק לאחר שכבר יש לכם את כל הרישיונות ואת כל האישורים, תוכלו להתקדם הלאה ולבצע את העבודה.

החברה שלנו, אפיק ניסור וקידוח בטון מבטיחה לכל לקוח, עבודה הכי מקצועית של צוות הכי מנוסה שכבר עוסק בתחום שנים ארוכות. הצוות כולו הוא צוות מוסמך שלמד ועבר את כל המבחנים הנדרשים ויש להם את הרישיונות לעסוק בתחום.

ניסור קירות מכל סוג, לכל צורך ולכל מטרה זה אפיק ניסור בטון.

טופס יצירת קשר

קבלו הצעת מחיר
בקליק

השאירו פרטים כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית. צוות המומחים שלנו מוכן ומחכה לספק לכם ייעוץ והצעה ללא תחרות!

חינם!!!

באים עד אליכם

להצעת מחיר מדויקת

ללא התחייבות!

התקשרו בלחיצה עכשיו >>

באים עד אליכם להצעת מחיר מדויקת
בחינם וללא התחייבות! קבענו?

השאירו פרטים או חייגו אלינו למספר 077-2313-009