חיתוך קרניזים

אם אתם חפצים בחיתוך קרניזים בביתכם או במבנה אחר בבעלותכם, חברת "אפיק ניסור בטון" המציעה שירותי ניסור בטון ביהלום, תשמח לעמוד לרשותכם. אנו מתמחים בכל סוגי עבודות הבטון, לרבות חיתוך קרניזים בבטון מכל הסוגים ומשתמשים במסורי יהלום לבטון כדי לספק ללקוחותינו תוצאות איכותיות, יפהפיות ומקצועיות בזמן קצר ובעלות מינימלית.
ניסור קרניזים

תוכן עניינים

קרניזים הינם תוספת עיצובית המותקנת על גגות של מבנים ועשויה בדרך כלל מבטון.

בעבר, קרניזים נחשבו פופולאריים מאוד אך כיום יש אנשים רבים שמעוניינים לבצע חיתוך קרניזים או ניסור קרניזים על מנת להסיר אותן מגג הבית. חיתוך קרניזים, מחייב שימוש בכלי עבודה מיוחדים המתאימים לעבודות ניסור בבטון. במדריך שלפניכם נסביר על הצורך בחיתוך קרניזים ובדרך לביצוע המלאכה בכלים מקצועיים.

למה נועדו הקרניזים?

קרניזים הם כאמור מעין נדבך עיצובי קלאסי שקיים במבנים רבים בארץ עד היום.

בבתים רבים הותקנו קרניזים לא רק כתוספת אדריכלית שנועדה לשדרג את מראה הבית, אלא גם כמקום שניתן להצניע בו את תעלות הניקוז של המבנה ואף יכול לשמש כחלק ממנגנוני הניקוז בגג. בנוסף משמשים קרניזים גם בתור תשתית להתקנה של גופי תאורה בגגות. בשורה התחתונה, מדובר ברכיב שהוא לא רק קישוט אלא גם פונקציונלי, מה שמעלה את השאלה: מדוע אנשים מעוניינים לבצע ניסור קרניזים מלכתחילה?

על כך בשורות הבאות.

מדוע אנשים מעוניינים לבצע ניסור קרניזים?

בכל הנוגע לקרניזים, בדומה לכל טרנד אדריכלי אחר, נכונה האמירה: "על טעם וריח – אין להתווכח".

אנשים רבים בישראל שרוכשים נכס יד שנייה, מקבלים אותו עם כל האלמנטים העיצוביים שבעליו הקודמים בחרו להוסיף לו. קרניזים הם לעתים קרובות, בין האלמנטים הללו. אולם מטבע הדברים, לא כולם מתחברים לניראות של הקרניזים שעשויים להיראות דומיננטיים מדי ולפגוע במראה הסולידי של המבנה. לעתים חיתוך קרניזים נחוץ כאשר הקרניז מתבלה ויש צורך להחליפו.

במקרה זה, לפני שמבצעים התקנת קרניזים חדשים – אין מנוס אלא להסיר את הישנים באמצעות ניסור קרניזים.

חשוב לדעת שחיתוך קרניזים נחוץ גם כשמתכננים לבנות קומה נוספת לבית – מעל גג הבית, הרחבה של הגג או שיפוץ כולל בו. אולם הסיבה העיקרית שבגינה אנשים מעוניינים לבצע ניסור קרניזים, היא שהקרניז מושך יונים רבות שבונות בו את הקן שלהן, דבר שנתפס כמפגע תברואתי וסניטרי מבחינת לקוחות רבים.

כיצד חיתוך קרניזים מתבצע?

חיתוך קרניזים או בשמו הנוסף – "ניסור קרניזים", מתבצע בעזרת מסור בטון מיוחד. זאת היות וקרניזים עשויים מבטון. מסור הבטון המומלץ ביותר לביצוע הסרת קרניזים מהגג הוא מסור בטון מיהלום, משום שלניסור בטון יש צורך בכלי עבודה עם להבים חזקים ועמידים ביותר. תכונות אלו באות לידי ביטוי במסורי יהלום המצופים באבקת יהלומים שמקנה ללהבים שלהם עמידות ועוצמה יוצאות דופן.

מה היתרון בחיתוך קרניזים ביהלום?

ניסור קרניזים ביהלום מאפשר קבלת תוצאות אסתטיות מאין כמוהן בחיתוך הקרניזים, משום שמסור יהלום הוא כלי עבודה מדויק מאוד. המראה המתקבל מחיתוך קרניזים ביהלום הו נקי, מדויק ונעים לעין, ברמת גימור שאין שנייה לה.

למי פונים עבור חיתוך קרניזים?

אם אתם חפצים בחיתוך קרניזים בביתכם או במבנה אחר בבעלותכם, חברת "אפיק ניסור בטון" המציעה שירותי ניסור בטון ביהלום, תשמח לעמוד לרשותכם. אנו מתמחים בכל סוגי עבודות הבטון, לרבות חיתוך קרניזים בבטון מכל הסוגים ומשתמשים במסורי יהלום לבטון כדי לספק ללקוחותינו תוצאות איכותיות, יפהפיות ומקצועיות בזמן קצר ובעלות מינימלית.

חיתוך קרניזים

לא כולם יודעים מה זה קרניז היות ויש שני סוגים של קרניזים. הסוג שמוכר יותר זהו הקרניז שנועד לצורך עיטור בבית והוא לרוב עשוי מגבס. ברור שכדי לחתוך גבס לא צריך איזשהו כלי כבד במיוחד. הקרניז מהסוג העיקרי עליו אנחנו רוצים לדבר הוא הקרניז שמחייב עבודה מקצועית וניסור שייעשה אך ורק על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום. זאת כדי שהעבודה לא תסכן חלילה את המבנה וכדי שהתוצאות תהיינה מדויקות.

הקרניז עליו אנחנו מדברים זהו קרניז מבטון שהוא נמצא בדרך כלל בחלק העליון של המבנה. הוא נועד בעיקר כדי להתקין עליו מרפסות, גגות רעפים, יציאה על הגג וכן הלאה. הוא עשוי לרוב בצורה מעוצבת ונעימה לעין כך שהוא גם אחראי על המראה האופייני של הבית או אפילו של הבניין כולו.

מה זה ניסור קרניז ביהלום?

כאשר עולה צורך בחיתוך קרניזים, חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מומחים בתחום הזה של ניסור וקידוח בבטון. רק אם יהיו אלו אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום הספציפי הזה של חיתוך בטון וקרניזים, תוכלו להיות רגועים שהעבודה תיעשה בצורה הרצויה, במומחיות, באופן מדויק ובלי לסכן חלילה את הבניין ואת יושביו.

מסור היהלום הוא כלי חד וממוקד מאין כמותו הודות לשימוש ביהלום המצפה את הלהב של המסור. המסור בנוי ממנוע שהוא מניע דיסק עגול ומשונן המסתובב במהירות אדירה. פתיתי היהלום מאפשרים את החדירה הקלה אל תוך הבטון וכך נוצר הניסור הרצוי.  זה מה שלמעשה עושה את הכלי למה שהוא כאשר יש לו יכולות גבוהות במיוחד לנסר ולחתוך בקלות רבה גם אם הבטון הקשיח.

ניסור קרניזים – שלב אחרי שלב

אז אתם זקוקים לניסור של קרניז בגלל סיבות שונות במהלך שיפוץ של הבית.

איך העבודה אמורה להיראות?

לפני הכול אתם אמורים לוודא מול מהנדס בנייה כי אין כל מניעה בניסור של הקרניז. לא תמיד זה יהיה אפשרי ולעיתים ניסור שייעשה בלי אישור, עלול לסכן את המבנה כולו.

לאחר שבדקתם ווידאתם שאין בעיה בניסור של הקרניז, עליכם לפנות אל אנשי המקצוע מהתחום הזה של ניסור יהלום.

אנשי המקצוע שיגיעו, יגדירו את האזור המדויק אותו אתם רוצים לנסר ובהתאם לכך יכינו את האזור כולו לקראת העבודה. זה כולל הרחקת אנשים מהמקום, קשירה של הבטון למנוף כדי שלא ייפול חלילה על אנשים וכן הכנה של הקרקע כדי לבלום את החבטה העוצמתית של הבטון שעשויה להזיק לקרקע עליו הבטון ייפול.

לאחר מכן אנשי המקצוע  יתאימו בהתאם למשימה את המסור המתאים, כאשר ברוב המקרים הניסור ייעשה בעזרת מסילה אשר אותו מקבעים אל האזור אותו מבקשים לנסר. לאחר שהמסילה מקובעת למקום הרצוי, מתקינים את המסור אל המסילה ובמרחק בטוח בעזרת שלט מבצעים את הניסור הרצוי.

המסור יחדור אל תוך הבטון ויחתוך אותו בקו ישר ומדויק לאורך כל הקו אותו הגדרנו מראש, זאת לניתוק של הקרניז ממקומו.

יש מצבים בהם יבצעו את הניסור בעזרת כבל יהלום במיוחד במקרים בהם הבטון הוא עבה במיוחד.

כמה עולה חיתוך קרניזים?

המחיר של ניסור קרניזים מתחיל בגדול ב – 300 ₪ לכל מטר כאשר המחיר הסופי ייקבע בהתאם לאופי העבודה, עובי הבטון, אורך הניסור וכן הלאה.

האם חיתוך קרניזים משנה את ערך הדירה?

ניסור קרניז במסגרת עבודות בנייה ושיפוצים של הבית עשויים להעלות במידה רבה את הערך של הנכס. במיוחד אם מדובר בפעולה של חיתוך פינות קרניז שלא באמת נחוצים לבטיחות המבנה.

טופס יצירת קשר

קבלו הצעת מחיר
בקליק

השאירו פרטים כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית. צוות המומחים שלנו מוכן ומחכה לספק לכם ייעוץ והצעה ללא תחרות!

חינם!!!

באים עד אליכם

להצעת מחיר מדויקת

ללא התחייבות!

התקשרו בלחיצה עכשיו >>

באים עד אליכם להצעת מחיר מדויקת
בחינם וללא התחייבות! קבענו?

השאירו פרטים או חייגו אלינו למספר 077-2313-009