קידוח חור בממ״ד

קידוח חור בממ״ד ברוב המקרים יפגע בתקינות הממ״ד לכן צריך לבצע את זה בצורה מקצועית – צרו איתנו קשר באחת מן הדרכים המופיעות באתר ונשמח לייעץ לכם

תוכן עניינים

שנים רבות כבר שיש במדינת ישראל ממ"דים בשל המצב הבטחוני. ישנם ממ"דים המשמשים גם כחדר נוסף בבית כל הזמן ולא רק בעת מלחמה. לכן, אנשים רבים רוצים לעצב אותם כמו חדר רגיל. אך האם אפשר לעשות זאת? איך ניתן לבצע קידוח חור בממ״ד? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

מה זה ממ"ד?

כנראה שרוב מי שגר בישראל יודע באופן כללי מה המטרה של ממ"ד שהוא מרחב מוגן. אך בשביל להבין איך זה שקיר באמת יכול להגן מפני התקפות מהאוויר ושל טילים, צריך להבין ולהכיר מימה הוא בנוי ועשוי. בנוסף, ממ"ד אטום מפני חדירה של גזים רעילים ונותן מענה לעוד מתקפות בלתי קונבנציונליות. 

איך הוא בנוי?

לפי החוקים והתקן הישראלי יש לבנות את הממ"ד בצורה כזו שיש לו חלון אטום מפני גזים וכן, שהוא חזק מספיק לעמוד בהדף. כמו כן, בשביל אוויר צריך להיות בו צינור אוורור וכמובן דלת אטומה להדף וחומרים מזיקים. הקירות של הממ"ד עשויים מבטון מזוין, כך שעובי קיר חיצוני שלו הוא כ- 35 ס"מ וקיר פנימי בין 20 ל- 25 ס"מ. מה שאומר שהקירות מאד חזקים.

קבלן קידוחים

האם אפשר לבצע קידוח חור בממ״ד?

ראשית, התשובה היא כן. למרות שבטון הוא חומר קשה וחזק מאד אפשר להצליח לקדוח בו באמצעות מקדחי יהלום ייעודים לעבודות קידוחי בטון. כפי שידוע יהלום הוא החומר הממשי החזק בטבע ולכן בסיוע שלו ניתן לקדוח אפילו בבטון קשיח. הקדיחה בבטון היא עבודה אינטנסיבית ולא פשוטה ולכן חשוב להיעזר בכלי עבודה מתאים כמו קידוח יהלום. לכן, במידה ותרצו לקדוח בקיר כמו של ממ"ד אפשר לעשות זאת. אבל צריכים לקחת בחשבון שזה יפגע בתקינות הממד.

ממ"ד שהוא חדר

ישנם בתים רבים בהם הממ"ד משמש כחדר עבור אחד הילדים, או ההורים או סתם חדר עבודה ומשחקים. לכן, נדרש לעצב אותו בהתאם ולעיתים יש צורך לקדוח בקיר בשביל לתלות תמונות, מדפים, טלוויזיה, וילון ועוד. כפי שאמרנו ניתן לבצע קידוח חור בממ״ד לכן יש אפשרות לעשות זאת גם בקיר של ממ"ד.

איך ניתן לקדוח בקיר של ממ"ד?

אפשר לעשות זאת כמו בכל קיר בטון בשימוש עם מקדחי יהלום. כמו כן, אפשר להשתמש במקדחה חשמלית שיש לה אופציה של מצב פטישון ומורכבת ממקדח עבור בטון שמתאים לגודל. חשוב להכין את הסביבה לכך מבחינה בטיחותית, להזיז רהיטים ודברים שלא רוצים שיהרסו ולשים משטח כלשהו בכדי לא ללכלך את הרצפה והדברים בחדר.

אם החלטתם לבד

תוכלו לעשות בעצמכם חור בממ"ד למרות שזה יותר מורכב. אם בכל זאת תרצו, הינה כמה שלבים שחשוב לעשות. ראשית, תכינו את כל הציוד המתבקש כולל הכנה של המקום. שנית חברו למקדח דיבל שיתאים לו מבחינת הקוטר שלו. סמנו בעיפרון על הקיר נקודות ספציפיות במקומות בהן תרצו לקדוח. בשלב השלישי, בדקו עם פלס שאכן הקו ישר והדברים מסודרים. רק לאחר בדיקה שאתם לא פוגעים בקווי חשמל בקיר, קדחו בזהירות ויציבות. 

>> המדריך השלם לאיך לקדוח בקיר

אם אתם צריכים קידוח מקצועי

אם תרצו להיעזר בחברת קבלן שעוסקת בתחום, ראשית חשוב לבדוק היטב את רמת המקצועיות שלה וכן המלצות. תוכלו לשכור את השירות של אפיק ניסור וקידוח בבטון שיש להם את כל כלי העבודה הנדרשים, מקצוענים, יודעים לבצע קידוח חור בממ״ד, עושים עבודה איכותית ומסודרת.

בסיכומו של דבר

הקירות בממ"ד עשויים מבטון חזק על מנת באמת לאפשר הגנה במקרים מסוימים. ברוב הבתים הממ"דים הפכו להיות חלק מחדרי הבית ולכן בכדי לעצב אותם לפעמים יש צורך לקדוח בקיר בטון. ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית או עם חברה מתמחה.

קבלו הצעת מחיר
בקליק

השאירו פרטים כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית. צוות המומחים שלנו מוכן ומחכה לספק לכם ייעוץ והצעה ללא תחרות!

חינם!!!

באים עד אליכם

להצעת מחיר מדויקת

ללא התחייבות!

התקשרו בלחיצה עכשיו >>

באים עד אליכם להצעת מחיר מדויקת
בחינם וללא התחייבות! קבענו?

השאירו פרטים או חייגו אלינו למספר 077-2313-009