איך לצבוע ולהגן על תשתיות בטון

Concrete infrastructure

בטון הוא דבר חשוב מאוד אשר מספק למבנים את האפשרות להיות עמידים וחזקים. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין כי מבני בטון יכולים לנוע בתגובה לשינויים שונים בסביבה שלהם או בנפח שלהם, כאשר סדיקה מהווה את הסימן הראשון ללחץ בבטון. חשוב מאוד לשמור על הבטון בצורה הטובה ביותר ומראש יש צורך למרוח על הבטון את החומרים האיכותיים והעמידים ביותר אשר ידועים כבעלי יכולת לשמר את הבטון. מעבר לכך, אם נוצרים סדקים כלשהם בבטון אשר מעידים על כך שהבטון מתחיל להינזק או להיחלש, חשוב מאוד לבצע את כל הפעולות הרלוונטיות לצורך שיקום הבטון והגנה עליו.

מה חשוב לדעת על סדקים בבטון?

כאמור, חשוב מאוד שבטון יישאר עמיד, יציב וחזק ועל כן, חשוב מאוד לזהות האם סדקים שנוצרים בבטון פוגעים בשלימות המבנית של הבטון. הסוג של הסדקים מספקים מידע שימושי אשר עוזר להבין את השפעות הסדקים על היציבות של המבנה. כמו כן, התנאים הסביבתיים של הסדק משפיעים על היקף הפגיעה בשלמות של המבנה. ככל שיש חשיפה רצינית יותר לתנאים אגרסיביים כך יתכן כי יהיה חוסר יציבות גדול יותר למבנה. מכל מקום, המטרה היא למנוע את הסדקים המדוברים מראש או לכל הפחות, לזהות את הסדקים המדוברים כבר בשלב ראשוני שלהם ולהשתמש בחומרי שיקום איכותיים שמטרתם היא לשקם את הבטון בצורה הטובה ביותר. כיום ניתן למצוא חומרים שונים שמטרתם גם לצבוע את הבטון ולשקם אותו מבחינה דקורטיבית וגם לחזק אותו ולשמר אותו.

מהי התוצאה הרצויה של תיקוני סדקים?

אם יש סדקים בבטון, חשוב מאוד לברר מהו הגורם לסדקים. בירור זה חייב להתבצע על ידי אנשי המקצוע הנכונים. לאחר שמבינים מהו הגורם לסדקים בבטון ומהי המשמעות של סדיקה זאת, חשוב מאוד ליישם את השיטה או את שיטות התיקון הנכונות. חשוב לבחור את שיטת התיקון כל סמך הערכה של הסדק וכן המטרה או המטרות של התיקון. המטרות הללו יכולות להיות: שיקום או הגדלה של חוזק הבטון, שיקום או הגדלת הקשיחות של הבטון, שיפור הביצועים של  הבטון, הקניית אטימות למים, שיפור המראה של פני הבטון, שיפור העמידות שלו, מניעת התפתחות סביבה קורוזיבית לזיון. בהתאם למטרות שלכם בכל הנוגע לבטון, יש לבחור את החומרים המתאימים לשימוש ואת הדרך המתאימה לתיקון סדקים, לחיזוק הבטון ולשיפור הדקורטיביות שלו במבנה נתון.

באיזה חומרים כדאי להשתמש עבור הגנה על תשתיות בטון?

כאמור, הגנה על תשתיות בטון היא דבר חשוב מאוד. תשתיות בטון לא מספיק מוגנות יהיו חשופות לפגיעות שונות ובשל כך הדבר יכול לפגוע במבנה כולו. אי עמידות של בטון במבנה יכולה לסכן את חייהם של דיירי המבנה ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לשמור על הבטון, להגן עליו ולהשתמש בכל החומרים הטובים ביותר בתחום שיקום בטון והגנה על בטון. כיום ניתן למצוא סילרים שונים לבטון במראה מבריק או מט אשר ניתן ליישם על בטון. שימוש בסילרים הללו מצד אחד מעניק לבטון מראה טוב ודקורטיבי יותר ומצד שני, מחזק את הבטון, מגן על הבטון ומאפשר לדיירי המקום להיות בטוחים. כי שיפור ותיקון סדקים שונים בבטון באמצעות הסילרים המדוברים, זה ללא ספק דבר יעיל מאוד שיכול לסייע לבטון להיות חזק ועמיד יותר.

חשוב מאוד לרכוש את כל החומרים שבוחרים להשתמש בהם עבור הגנה וצביעה של בטון מחברה מומלצת ואמינה המציעה את קו המוצרים הטוב ביותר להגנה וצביעה על בטון.

מאמרים נוספים בנושא
צוותי בנייה מיומנים
צוותי בנייה מיומנים

צוותי בנייה בפרויקטים רחבי היקף שמבוצעים ברחבי הארץ יש לא אחת צורך לבצע ניסור של בטון, ניסור גג ופעולות רבות אחרות אשר כרוכות בעבודה עם

קרא עוד »
קידוח יהלום
כך תתכוננו לשיפוץ הצפוי

שיפוץ בית או דירה יכול לאפשר לנו לשדרג את איכות החיים שלנו באופן משמועתי. לפני שאנחנו מתחילים לשפץ את הבית שלנו אנחנו צריכים להתכונן לכך

קרא עוד »
הצעת מחיר
להצעת מחיר מנצחת
השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם