באילו מקרים כדאי לבצע ניסור או קידוח בטון במסגרת שיפוץ?

In which cases should concrete sawing or drilling be carried out as part of a renovation?

בשנים האחרונות הביקוש לשיפוצים מכל הסוגים נמצא במגמת עלייה משמעותית. הסיבה העיקרית לכך היא העלייה המתמשכת והדרמטית במחירי הנדל"ן, משום שכתוצאה מכך משתלם יותר לבצע שיפוץ דירה, משרד, חנות וכו'. בנוסף השיפוצים גם הופכים למורכבים יותר ויותר, כדי לייצר מקסימום שינוי ואיתו מקסימום תועלת. בפרט כוללים שיפוצים רבים גם ניסור בטון ו/או קידוח בבטון – ובמיוחד במקרים הבאים:

פתיחת חלון חדש או הרחבת חלון קיים

כל קבלן שיפוצים מקצועי וכמובן שגם מעצבי פנים ואדריכליות ממליצים על מקסימום אור טבעי בכל חלל ועל חיבור לסביבה. כדי לממש את הכוונה הזו יש צורך להגדיל חלונות קיימים ו/או לפתוח פתח לחלון חדש – והדרך המהירה והבטוחה ביותר לעשות זאת היא באמצעות ניסור בטון.

חיתוך קיר בטון לצורך פתיחת חלון או הגדלתו מתבצעת באמצעות מסור יהלום. עם כלי עוצמתי זה ניתן לנסר כל קיר, ברמת דיוק גבוהה מאוד ובתוך זמן קצר, כך שהשיפוץ לא יתעכב ואפשר יהיה להמשיך אל שאר העבודות.

יצירת נישה ייעודית – למכונת כביסה, קמין, מזגן וכו'

פעולות נוספות שעבורן שיפוצניק מיומן יזמין מומחים לניסור בטון וקידוח בבטון הן יצירת פתחים מתאימים למכשירים שמשפרים את איכות החיים – מזגן, קמין, מכונת כביסה וכו'.

במקרה של מכונת כביסה, החור הכרחי כדי שלאדים ולחום שהמכשיר פולט יהיה מקום לצאת החוצה. ללא חור כזה – שהקוטר המינימלי שלו הוא 4 צול – מכונת הכביסה תתחמם אופן משמעותי וכתוצאה מכך ישנה גם סכנת דליקה!

כשהמטרה היא קמין או אח – מכשירים שהפכו לפופולריים עם העלייה ברמת החיים – הדגש העיקרי הוא על עבודה אסתטית. מאחר שהמיקום של הקמין או האח הוא במרכז הבית, ונדרשת גם פתיחה של מעבר לארובה, היקף הקידוח נרחב יחסית, ואם הפעולה תופקד בידיים לא מקצועיות מספיק התוצאה לא תהיה אסתטית ואף עלול להיגרם נזק למבנה.

בחללים שבהם יש תקרת בטון או קיר בטון – למשל הממ"ד – קידוח לצורך התקנת מזגן יבוצע אך ורק באמצעות מקדח יהלום ואנשי מקצוע מנוסים. המקדח הספציפי המתאים הוא זה שהלהב שלו מתאפיין בצורה של כוס משוננת – כך שאפשר להגיע למהירות גבוהה, והוא מצופה באבקת יהלום – החומר החזק ביותר בטבע שמצליח לחדור גם בטון.

ניסור צינורות בטון

יש מבנים שבהם יש צינורות בטון ונדרש ניסור שלהם כחלק מהשיפוץ – מן הסתם שיפוץ יסודי ומקיף במיוחד. במקרים אלה רק שיפוצניק מומלץ מתאים לביצוע הפרויקט, כשאת המרכיב הספציפי של ניסור הצינור יבצע מומחה לעבודות בטון בעזרת מקדח יהלום קטן יחסית (משום שהפעולה המתבצעת היא ניסור ולא קידוח).

חברה שכבר צברה ניסיון בביצוע פעולה זו תדע להתמודד עם כל צינור בכל חלל, כולל במצבים שבהם הנגישות מוגבלת מכל סיבה שהיא. העבודה תתבצע ביעילות, בזריזות ותוך שמירה קפדנית על הבטיחות וגם על הניקיון באזור.

כותב המאמר הוא קבלן שיפוצים מחברת המשפצים בישראל

מאמרים נוספים בנושא
צוותי בנייה מיומנים
צוותי בנייה מיומנים

צוותי בנייה בפרויקטים רחבי היקף שמבוצעים ברחבי הארץ יש לא אחת צורך לבצע ניסור של בטון, ניסור גג ופעולות רבות אחרות אשר כרוכות בעבודה עם

קרא עוד »
קידוח יהלום
כך תתכוננו לשיפוץ הצפוי

שיפוץ בית או דירה יכול לאפשר לנו לשדרג את איכות החיים שלנו באופן משמועתי. לפני שאנחנו מתחילים לשפץ את הבית שלנו אנחנו צריכים להתכונן לכך

קרא עוד »
הצעת מחיר
להצעת מחיר מנצחת
השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם