ניסור קירות מכל סוג: בטון, בלוקים, תומך ועוד!

ניסור קירות מכל סוג

אמנם היא מצריכה המון ידע, ניסיון וכלי עבודה מתאימים, אבל ניסור קירות היא אחת המשימות הנפוצות ביותר עבור פועלי בניין. בראש ובראשונה, חשוב לדעת לעשות זאת בצורה נכונה ובטוחה, כך תוכלו להימנע מתאונות שעלולות להיות קטלניות.
ניסור קירות דורש דיוק ומיומנות רבה, אך עם הציוד המתאים ניתן לחתוך בטון, בלוקים וקירות תומכים בקלות. מאמר זה יספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על ניסור קירות באופן כללי, אבל חשוב לציין כי, פעולת הניסור עצמה חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. אנשים המקצוע צריכים לדעת או להיות מסוגלים לקרוא תוכניות בנייה ושרטוטים כדי למנוע חלילה התמוטטות מבנה.

עם אילו כלים חותכים ומנסרים בטון?

המסורים הטובים ביותר לחיתוך קירות הם אלה עם מנוע חשמלי בעל תפוקת מומנט גבוהה. יש להם גם מגן להב ובלם להב המגן מפני שיבושים ומונע פציעה מפסולת מעופפת. לרוב, מסור להב יהלום הוא המסור הנפוץ ביותר עבור חיתוך וניסור בטון.
ישנם סוגים רבים ושונים של קירות שניתן לנסר בעזרת מסור קיר מסוג מסור יהלום. בתוך כך, סוג הקיר שעליו אתם צריכים להשתמש במסור יקבע באיזו להב אתם צריכים להשתמש ובסוג המסור. אם למשל מדובר על ניסור קיר ממ"ד, חשוב להשתמש במסור יהלום עוצמתי ולהיצמד לתוכניות הבנייה של הממ"ד.

בשביל מה חותכים או מנסרים בטון?

כאשר מבצעים ניסור קירות מכל סוג זה תהליך הכולל חיתוך דרך הקיר, הסרת כל חומר ולאחר מכן החלפתו. תהליך זה יכול להיעשות למטרות רבות ושונות, כמו בניית קיר חדש או תיקון קיר קיים, אך גם ניתן לייצר חלונות בקירות בטון. למשל, אם יש לכם קיר אשר מפריד בין המטבח לבין הסלון שלכם, תוכלו לנסר חלון מעוצב בין 2 החללים האלו.
כמו כן, ניתן לבצע ניסור קיר תומך או חיתוך בטון במקרים בהם מעוניינים להגדיל חללי חדרים במבנה. למשל, ניתן להפוך 2 חדרים לחלל אחד אם מנסרים את הקיר ביניהם. כדי לעשות זאת, יש לבדוק אם נדרש חיתוך קיר תומך. אם כן, יש לבצע זאת בצמוד לתוכניות הבנייה של המבנה.

טיפים למציאת חותך ומנסר קירות בטון

מתכננים ניסור קיר בטון בעצמכם? אנחנו ממש לא ממליצים. אבל אם אתם מתעקשים, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק את תכונות המסור וכמה הוא עולה. רצוי לחפש מסור עם להב שיכול לחתוך בטון וגם למנוע פציעות, חלילה. באופן כללי, למסור איכותי צריך להיות מנוע חזק ולהב יהלום.
כאמור, חשוב למצוא איש מקצוע מנוסה אשר יוכל לסייע לכם בפרויקט שלכם. כדאי להזמין רק אנשי מקצוע שיש להם ניסיון בחיתוך קירות בטון, זה יבטיח את בטיחותכם ואת השלמת העבודה בצורה נכונה. כמה מהדברים שעליכם לקחת בחשבון כאשר מחפשים חותך קירות בטון: עם איזה סוג של כלים אנשי המקצוע עובדים? האם יש להם אישורים? מהי רמת הניסיון שלהם? בסופו של דבר, דייקו את דרישותיכם מאנשי המקצוע ותוכלו להנות מתוצאה איכותית יותר.

מאמרים נוספים בנושא
צוותי בנייה מיומנים
צוותי בנייה מיומנים

צוותי בנייה בפרויקטים רחבי היקף שמבוצעים ברחבי הארץ יש לא אחת צורך לבצע ניסור של בטון, ניסור גג ופעולות רבות אחרות אשר כרוכות בעבודה עם

קרא עוד »
קידוח יהלום
כך תתכוננו לשיפוץ הצפוי

שיפוץ בית או דירה יכול לאפשר לנו לשדרג את איכות החיים שלנו באופן משמועתי. לפני שאנחנו מתחילים לשפץ את הבית שלנו אנחנו צריכים להתכונן לכך

קרא עוד »
הצעת מחיר
להצעת מחיר מנצחת
השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם