תכיר את הציוד שלך לניסור בטון לפני שתשתמש בו

תכיר את הציוד שלך לניסור בטון לפני שתשתמש בו

לרוב המבנים, חלק משיטות הבנייה, אתה תגלה שמשתמשים בכמות לא מבוטלת של בטון. המשמעות היא, שכשתצטרך ליצור פתחים לדלתות ולחלונות, להכין את התקנת התשתיות, או גם לחתוך לבנים, אריחים, אבנים, או כל משטח קשה אחר, זה חיוני שיעמדו לרשותך מגוון רחב של טכניקות שונות שיאפשרו לך חיתוך מדויק של משטחים שונים.

הביקוש לניסור בבטון עלה מאוד לאורך השנים

ככל שהציוד נהיה יעיל יותר מבחינה טכנולוגית, [קראו כאן על איך הטכנולוגיה קידמה את תחום הניסור בטון] מתאפשר חיתוך מדויק שמקל על התקנת התשתיות, במיוחד כשמדובר, למשל, בריצוף מחודש של משרד.

בימים עברו, היה נהוג להשאיר פתח בבטון, בעזרת תבנית מתאימה בעת היציקה, אבל לפתחים הללו הייתה נטייה לזוז ממקומם, מה שגרם לבעיות בשלב היישור הסופי.

בנוסף, היה נדרש תכנון מפורט מאוד של מסלולי התשתיות, בשלב הבנייה, שלא אפשר שינוי לאחר מכן.

טכניקות לניסור בבטון עושות שימוש בניסור יבש או רטוב. בניסור יבש משתמשים בעיקר בפרויקטי-חוץ, כיוון שהתהליך הזה גורם לכמות גדולה של אבק. באמצעות מכונות, שואב שמותקן מסייע לאיסוף האבק ומונע ממנו להתפזר.

ניסור רטוב תורם לריסון האבק, וגם לקירור הלהבות שמתחממות בקלות בגלל החיכוך שנוצר מתנועות הניסור בבטון הקשה. לא רק שזה עוזר להארכת חיי הלהבה, אבל זה גם נחשב לידידותי לסביבה, הודות להפחתת האבק, חיי הלהבה הארוכים יותר והרמת הרעשים הנמוכה יותר.

>> קראו כאן למה חיתוך בטון זה עבודה למומחים

רוב הציוד בו משתמשים לניסור בטון, הוא ציוד חשמלי, למרות שניתן למצוא גם ציוד שמתופעל על ידי דלק, וככזה הוא יעיל יותר כאשר העבודה מתבצעת באזורים מרוחקים, בהם חשמל יכול להוות בעיה. הציוד בדך כלל עושה שימוש בלהבים מסתובבים, שהחוד שלהם מיוחד לחיתוך, כי הלהב מוקשה או שהוספג ביהלום, שהוא החומר הקשה ביותר המוכר לאדם. לחלק מהמסורים יש חוטים בהם יש הטמעה דומה של יהלום בצורת חרוזים. החוטים הללו לעולם לא יגרמו לסדקים במשטח אותו חותכים, ולכן משתמשים בהם במיוחד כדי ליצור פתחים רחבים בבטון. במסורים עגולים משתמשים כציוד לחיתוך בטון ידני, ובלהבים הללו ישתמשו לליטוש כדי לבצע את החיתוך.

ישנן סוגים מגוונים של מכונות בהן משתמשות לחיתוך או לניסור בטון, וכל אחת מהן שונה, כך שהמפעיל של כל אחת מהן חייב להיות מודע לצורה הנכונה בה יש להשתמש בהן כדי למנוע תאונות.

למה צריך להכיר את הציוד?

זה חיוני לבצע בקרה יסודית של הציוד לפני שמדליקים אותו ומתחילים בעבודה. ליבת הפלדה של הלהב חייבת להיות נקייה מסדקים, וכל שינוי בצבע בקצוות הלהבים, לדוגמה צבע כחלחל, יכול להעיד על כך שהלהב מתחמם יתר על המידה, ומתחמצן במהלך השימוש שלו.

כתוצאה מכך הלהב יכול להישבר. הרוחב של ליבת הפלדה חייבת להיות שווה, כי רוחב לא שווה מעיד על התחלשות. הלהבים צריכים להיות באותו כיוון, ואסור שיהיו חלקי יהלום חסרים או סדוקים. זה קריטי ביותר להשתמש במסור הנכון עבור העבודה המתבצעת.

למסורים יש מספר מקסימלי של מהירות סיבוב, וכל מסור שעובד במהירות גבוהה יכול בקלות להיפגם. ציוד מגן הוא חיוני כשמשתמשים במכונות ניסור. השתמש במדריכים הנכונים כדי לוודא שאתה חותך כמו שצריך. חשוב מאוד להרים אתת המסור לפני שתפעיל את המכונה, ותוודא שאתה עושה את זה לפני שאתה מכבה אותה, אחרת הלה יכול להיתקע בחתך ולהינזק. על מסורי בטון לפעול ולחתוך בעזרת המשקל הכולל שלהם, ואתה פחות או יותר צריך לנווט את הציוד כדי להבטיח שהוא יחתוך כמו שצריך.

תוודא שיש לך חיבור טוב למים, כדי שתוכל לחבר את המסור של הבטון, וגם שיש לך תעלת ניקוז טובה שמאפשרת למים להתנקז דרכם. שיטפונות מסוכנים לעבודה כאשר אתה עובד עם ציוד חשמלי. חשוב מאוד לדחוף את המסורים מאחור ולתת ללהבים לחתוך ללא תוספת לחץ מצידך על המכונה. תוודא שמגיני הלהב תמיד נמצאים במקום כשהמכונות פועלות.

לסיכום

אם אתה מעוניין בחיתוך בבטון, לא משנה אם זה חיתוך גדול או קטן, עליך תמיד ליצור קשר עם המומחים המקומיים לחיתוך בבטון שבאזורך. אין יותר טוב מהניסיון כמורה. צור איתנו קשר עוד היום.

מאמרים נוספים בנושא
צוותי בנייה מיומנים
צוותי בנייה מיומנים

צוותי בנייה בפרויקטים רחבי היקף שמבוצעים ברחבי הארץ יש לא אחת צורך לבצע ניסור של בטון, ניסור גג ופעולות רבות אחרות אשר כרוכות בעבודה עם

קרא עוד »
קידוח יהלום
כך תתכוננו לשיפוץ הצפוי

שיפוץ בית או דירה יכול לאפשר לנו לשדרג את איכות החיים שלנו באופן משמועתי. לפני שאנחנו מתחילים לשפץ את הבית שלנו אנחנו צריכים להתכונן לכך

קרא עוד »
הצעת מחיר
להצעת מחיר מנצחת
השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם