מהו המסור הטוב ביותר לחיתוך בטון?

מהו המסור הטוב ביותר לחיתוך בטון?

בטון הוא חומר בנייה פופולרי בזכות החוזק שלו, ויחד עם זאת, החיתוך והניסור בו עלולים להיות משימה קשה. גם סוגי הבטון החלשים עלולים להוות בעיה בשל עוביים, קל וחומר לגבי הסוגים החזקים יותר. אנו באפיק ניסור וקידוח בטון רוצים להמליץ על הכלים האופטימליים ביותר לעבודה.

בחירת הכלי הטוב ביותר

חשוב לכל מי שרוצה לנסר ולקדוח בבטון להבין את התכונות ואת המגבלות של הכלים שיש כיום בשוק, כדי למצוא את הכלי הטוב ביותר למשימה. כלי חיתוך בטון מתחלקים בדרך כלל לשתי קטגוריות: מסורי שרשרת יהלום ומכונות חיתוך. מכונות חיתוך הן הכלי הנגיש ביותר בשביל רוב האנשים. יש להן גלגל לחיתוך בטון, שעל גביו בדרך כלל יהלומים, והן יכולות לפעול על בסיס מגוון מקורות כוח. החשמליות מביניהן קלות, שקטות וקלות לשימוש, אבל בדרך כלל הן פחות חזקות ממסורים הידראוליים או מסורים פנאומטיים. מכונות החיתוך שמתבססות על גז הן ניידות מאוד אך דורשות יותר תחזוקה. לעומת זאת ישנם מסורי השרשרת, אותם אפשר לדחוף עמוק לתוך הבטון, כך שאפילו מסור קטן יכול לחתוך לעומק כ-25 סנט'. הם לא גורמים לחיתוך יתר בקיר, וקל יותר לעשות איתם פינות מרובעות.

בחירת להב

אם חותכים בבטון בקו ישר, קל יותר לשלוט במכונת החיתוך מאשר במסור שרשרת, אבל עדיין נותרת השאלה: באיזה להב עליי להשתמש? הלהבים הזולים ביותר הם להבי קורונדום (מינרל סלעי), אך הגם שהם זולים הם אינם טובים לחיתוכים עמוקים. הם חותכים לאט ונשחקים מהר מאוד. להבי יהלום לעומת זאת הם בחירה טובה בהרבה. הם יקרים יותר אך הם חותכים מהר יותר וגם מחזיקים זמן רב יותר. אם אתה מתכנן לחתוך הרבה בטון, זה בהחלט יהיה שווה את ההשקעה.

>> כיצד הטכנולוגיה משפיעה על ניסור וקידוח בטון?

מאפיינים נוספים

טכנולוגיית ציוד הבנייה עשתה דרך ארוכה, ואם תסתכלו ברשימות המסורים הטובים ביותר לחיתוך בטון תגלה שבאלה המודרניים המיוצרים היום יש הרבה יותר אפשרויות מאשר בעבר. הם כוללים הרבה תכונות חדשניות, כמו סינון אוויר להגנה על המנועים, תפוקת רעש נמוך, מנגנוני בטיחות מתכווננים, ומנועים חשמליים חזקים יותר מהדורות שקדמו אותם. יש אפילו מסורים שהמנגנון שלהם מאפשר לחתוך בקווים ישרים מבלי להתכופף או להשתמש יותר מידי בזרועות, שהם מושלמים לחיתוך בלוקים גדולים במיוחד.

יש מספר דברים שעליך לקחת בחשבון לפני שאתה הולך לקנות מסור חדש:

  • אילו גדלים של להב ניתן להתקין על המסור
  • איכות הלהב שמגיע עם המסור
  • אם הלהבים תואמים את סוג החומר שאתה חותך
  • האם עדיפותך היא חיתוך במהירות גבוהה, או משך החיים של הלהב
  • כוח הסוס של המסור

התחשבות בנושאים אלה תעזור לך לצמצם את מבחר המסורים, ותקל עליך למצוא מסור שמתאים לצרכיך. מחירי מסורי הבטון יכולים להשתנות בסדר גודל עצום, אך באופן כללי, כדאי לקנות את המסור הטוב ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך. אל תחסכו כשמדובר בבטיחות שלכם.

מאמרים נוספים בנושא
עד איזה שעה מותר לקדוח
עד איזה שעה מותר לקדוח?

כאשר מתכננים שיפוצים בבית או במשרד, חשוב מאוד להכיר היטב את התקנות הקיימות בנוגע לרעש שהם יוצרים. מאחר ועבודת הקידוח היא בין הפעולות הרועשות ביותר

קרא עוד »

באים עד אליכם להצעת מחיר מדויקת
בחינם וללא התחייבות! קבענו?

השאירו פרטים או חייגו אלינו למספר 077-2313-009