תקרת גבס או תקרת בטון? מה כדאי לבית שלך?

תקרת גבס או בטון

בתהליך השיפוץ של הבית, אתם נדרשים לקבל לא מעט החלטות. אחת מהן קשורה בבחירת החומרים המתאימים למגוון רחב של צרכים שונים, ובפרט לתכנון התקרה. כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות הללו. 

תקרת גבס – גמישות והתקנה מהירה

האפשרות הראשונה העומדת על הפרק היא התקנת תקרת גבס, ויש לה לא מעט יתרונות להציע לפרויקט שאתם מתכננים. הבולט מכולם הוא יתרון הגמישות, שכן חומר הגלם הייחודי מאפשר לכם לתכנן תקרות גבס מיוחדות בשלל צורות ועיצובים, ואף לשלב תאורה מובנית שתשלים את החוויה כולה. זאת בנוסף להתקנה מהירה וקלה הרבה יותר, וכן בנוסף לבידוד קולי איכותי שמציעה לכם תקרת הגבס.

החסרונות המרכזיים של תקרת גבס

על אף היתרונות שלו, לגבס יש גם מספר חסרונות שכדאי להכיר כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר. הנה שני חסרונות עיקריים:

  1. עמידות נמוכה יחסית: תקרות גבס לרוב אינן עמידות בהשוואה לתקרות מחומרים אחרים, ובפרט בהשוואה לתקרות בטון. משום כך הן חשופות יותר לנזקים פוטנציאליים.
  2. חוסר התאמה לחדרים לחים: בחדרים בהם הלחות גבוהה יחסית, כדוגמת חדר הרחצה, הסיכוי כי התקרה תינזק עולה.

תקרת בטון – עמידות ובטיחות

מן הצד השני ישנה האפשרות לתכנן תקרת בטון, ואין ספק שחלופה זו מספקת מענה חשוב למגוון רחב של צרכים. מעל לכל, תקרות בטון הן עמידות וחזקות, כך שהן מתאימות במידה רבה מאוד לתנאים קשים ומורכבים יותר. בנוסף לכך הבטון מבטיח בידוד טוב יותר, ובפרט בפני שינויים בטמפרטורה, והוא אף מספק אבטחה ברמה גבוהה מאוד. במילים אחרות, אם אתם רוצים למנוע פריצות, זוהי שכבת הגנה אידיאלית.

תקרת בטון – התקנה מורכבת יותר

בטון הוא חומר חזק ועמיד מאוד, אבל חשוב לזכור כי זוהי גם הסיבה לכך שההתקנה של תקרת בטון עלולה להיות יקרה מורכבת יותר, ולדרוש זמן עבודה ממושך. יתרה מכך, בהשוואה לקירות גבס נראה כי תקרת בטון מעניקה לנו קצת פחות חופש עיצובי ויצירתי. לצד זאת כדאי לזכור כי אם בכל זאת תבחרו בתקרת הבטון ותרצו לערוך בהמשך שינויים, זה בהחלט אפשרי. ניסור תקרת בטון הוא צעד ריאלי בליווי אנשי מקצוע מיומנים עם ניסיון וציוד מתקדם. זה יהיה מורכב יותר בהשוואה לניסור גבס, אבל זה בהחלט אפשרי.

סיכום

בהשוואה בין תקרת גבס לבין תקרת בטון כדאי לזהות לעומק את ההבדלים העיקריים, וכן את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהחלופות. בסופו של יום הבחירה בין השתיים תלויה בצרכים הייחודיים שלכם, בתקציב העומד לרשותכם וכמובן גם בסגנון האישי שלכם. ככל שתבחנו באופן מעמיק ושקול את ההחלטות השונות, כך תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה עבורכם באמת.

אם אתם זקוקים לשירותי ניסור תקרה או גג בטון, צרו איתנו קשר ונשמח לתת שירות!

מאמרים נוספים בנושא
בטון מוטבע
בטון מוטבע – המדריך המלא

אם אתם אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים שעתידים לבנות מבנה כלשהו, אנשים שעומדים בפני שיפוץ או שדרוג הדירה ומתלבטים לגבי אופציות הריצוף שעומדות בפניכם – הגעתם

קרא עוד »

באים עד אליכם להצעת מחיר מדויקת
בחינם וללא התחייבות! קבענו?

השאירו פרטים או חייגו אלינו למספר 077-2313-009