עד איזה שעה מותר לקדוח?

עד איזה שעה מותר לקדוח

כאשר מתכננים שיפוצים בבית או במשרד, חשוב מאוד להכיר היטב את התקנות הקיימות בנוגע לרעש שהם יוצרים. מאחר ועבודת הקידוח היא בין הפעולות הרועשות ביותר במהלך העבודה, כדאי לזכור כי על פי התקנות ניתן לקדוח עד השעה 20:00 לכל המאוחר

מתי אפשר להתחיל לקדוח, עד איזה שעה מותר לקדוח באזורים שונים, מה קובעות התקנות ביחס לעבודות המתבצעות בימי שישי או בשעות הצהריים ומה מומלץ לעשות רגע לפני שיוצאים לדרך? לפניכם המדריך המזורז למניעת סכסוכי שכנים (וקנסות).

באיזו שעה בבוקר אפשר להתחיל לקדוח באזור מגורים?

התקנות בישראל משתנות בהתאם להחלטות הרשויות המקומיות, אך באופן כללי ניתן להתחיל לקדוח לכל המוקדם בשעה 7:00. במקומות מסוימים הוגדרה השעה 8:00 כמוקדמת ביותר, וזאת כדי לצמצם ככל הניתן את הפגיעה באיכות חייהם של תושבי המקום. אם כן, לפני תחילת העבודה רצוי לבחון את התקנות הרלוונטיות ברשות המקומית, ולתכנן את יום העבודה בהתאם.

עד איזו שעה מותר לקדוח בשכונת מגורים?

כאמור, החוק בישראל קובע גם את השעה בה יש לעצור את הקידוח, ולהמנע מעבודות שיפוץ רועשות. ככלל, השעה המאוחרת ביותר לקידוח היא 20:00 או 21:00, אך גם במקרה הזה חשוב לבדוק את התקנות כפי שהוגדרו על ידי העירייה או הרשות המקומית. בנוסף כדאי לזכור כי ישנן תקנות שונות המתייחסות באופן ספציפי לסופי השבוע ולערבי החג.

קידוח בטון עיצובי

האם מותר לקדוח בשעות הצהריים?

התשובה הפשוטה היא כן, בהחלט מותר לקדוח בשעות הצהריים. עם זאת, אפשר ואף מומלץ להימנע מקידוח בשעות אלה, מתוך התחשבות במי שעבורו אלו הן שעות מנוחה.

עד מתי אפשר לקדוח ביום שישי?

התקנות אמנם מאפשרות קידוח עד השעה 20:00 ברוב המקומות, אך בימי שישי וערבי חג ישנן מגבלות אחרות. עבודות קידוח בימים אלה יכולות להתבצע בדרך כלל עד השעה 13:00, אלא אם הרשות המקומית קבעה אחרת.

קידוח פתח אוורור

האם מותר לקדוח מחוץ לאזור מגורים בכל שעה?

תקנות הרעש בישראל מתייחסות גם לפעילויות באזורים שאינם מיועדים למגורים, כדוגמת אזורי תעשיה ומסחר. לרוב תקנות אלה מחמירות הרבה פחות, אך חשוב להכיר אותן. למשל, באזורים תעשייתיים מותר במקרים רבים לעבוד לאורך כל שעות היום והלילה, בתלות בסוג העבודה ובהיתרים שניתנו למפעל או לאתר הבנייה. כמובן שגם באזורים אלה יש להימנע ככל האפשר מהפרעה לציבור או לסביבה הקרובה ולהישמע להנחיות המקומיות.

שומרים על שלום בית עם השכנים – מעדכנים לפני שיפוצים

גם אם אתם מתכוונים לפעול על פי כל התקנות וההנחיות, השכנים שלכם יודו לכם אם תעדכנו אותם מבעוד מועד על תחילת העבודות. אם יחסי השכנות חשובים לכם, זו דרך טובה למנוע כעס ותסכול.

מה עושים במקרה של רעש שיפוצים מחוץ לשעות המותרות?

במקרים בהם רעש השיפוצים והקידוח נשמע מחוץ לשעות העבודה המותרות, ניתן לפנות למשטרה או לרשות המקומית, ולדווח על ההפרה. 

קודחים מחוץ לשעות המותרות? זה יכול לעלות לכם ביוקר!

קידוח מחוץ לשעות המותרות עלול להביא לתוצאות לא נעימות ועלויות לא צפויות. ראשית, עבירה על חוק הרעש עשויה לגרום לתלונות, ואלה עלולות להוביל לביקור של נציגי הרשות המקומית או המשטרה. חשוב לא פחות מכך, העובדים או בעלי הנכס עלולים להיקנס. גובה הקנס יכול להשתנות בהתאם לחומרת העבירה ותדירותה. קנסות אלו יכולים להיות משמעותיים ולהוסיף עלויות ניכרות לתהליך השיפוץ או הבנייה.

בנוסף, קיימת האפשרות של תביעות משפטיות מצד אלו שנפגעו מהרעש, דבר שיכול להוביל להוצאות משפטיות ולנזק למוניטין של העסק או האדם האחראי לעבודה. 

ניסור-וקידוח-בטון

סיכום

אם כן, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך הרועשת, כדאי לבחון לעומק את התקנות ולוודא עבודה נכונה על פי כל הכללים. זאת בהנחה שחשוב לכם לשמור על יחסים טובים עם השכנים, להימנע מקנסות ולחסוך את כאבי הראש. 

אם אתם זקוקים לשירותי ניסור או קידוח בטון, אנו בחברת אפיק ניסור בטון מקפידים על כל ההנחיות החוקיות והבטיחותיות, ונשמח לתת לכם שירות מצטיין.

צרו עמנו קשר לקבלת הצעת המחיר הטובה בישראל, בהתחייבות!

מאמרים נוספים בנושא

באים עד אליכם להצעת מחיר מדויקת
בחינם וללא התחייבות! קבענו?

השאירו פרטים או חייגו אלינו למספר 077-2313-009